• O szkole

•

Budynek szkoły znajduje się w centrum wioski obok kościoła. Charakterystyczny z czerwonej cegły, otoczony boiskiem i pięknym ogrodem z różnorodną roślinnością, alejkami i ławeczkami. W porze letniej jest idealnym miejscem do wypoczynku nie tylko dla uczniów szkoły, ale i dla młodzieży spotykającej się wieczorami.

Wchodząc do szkoły, w długim wąskim holu widoczne są na każdej ze ścian gazetki , gabloty z pamiątkami, tabla absolwentów nawet jeszcze z lat 70 –tych, zdjęcia w antyramach przedstawiające wycieczki i wydarzenia szkolne, działalność samorządu uczniowskiego, kół zainteresowań , informacje bieżące dotyczące funkcjonowania szkoły, a także ogłoszenia o zbliżających się przedsięwzięciach w formie plakatów. Uwagę też przykuwa wielki napis "Szkoła z klasą" i certyfikat uzyskania tego tytułu. W oddali widać marmurową tablicę pamiątkową z popiersiem Jana Pawła II – patrona szkoły oraz portretem Papieża wykonanym przez włoskiego malarza, a podarowanym szkole przez kardynała Stanisława Dziwisza z dedykacją. Największą uwagę odwiedzających szkołę zwracają zdjęcia z nadania imienia szkole z udziałem braci Golców . Korytarz szkolny stanowi więc swoiste miejsce pamiątek i wspomnień absolwentów. Na parterze znajdują się klasy, sekretariat, gabinet dyrektora , świetlica (na długiej przerwie stanowiąca też stołówkę) i mała sala gimnastyczna , znajduje się tez pracownia komputerowa z dostępem do Internetu (10 stanowsik).