• heartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheart

Informujemy, że w dniach od 1 lutego do 18 lutego 2022 roku prowadzone będą zapisy do Punktu Przedszkolnego (rocznik 2018 i 2019), Oddziału Przedszkolnego (rocznik 2016 i 2017 oraz do klasy I (rocznik 2015) na rok szkolny 2022/2023

Wnioski o przyjęcie do Szkoły Podstawowej w Brzesku należy składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30-14:30 w sekretariacie szkoły.

Wnioski do pobrania poniżej:

heart   wniosek_o_przyjecie_do_0_i_PP.pdf

heart    zgloszeie_dziecka_do_klasy_I.pdf

heart   deklaracja_kontynuowania_PP_i_OP_na_2022-2023.pdf

heart heartheartheartheartheartheartheartheartheartheart

Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie?

źródło: https://www.facebook.com/TrenerEdukacjiPerdekChabinowska/photos/a.107136428020139/33579519515426

Drodzy Państwo!

Na terenie Gminy Pyrzyce prowadzona jest pomoc skierowana do uchodźców  z ogarniętej wojną Ukrainy – głównie są to kobiety z dziećmi i ludzie starsi.

W imieniu Pani Burmistrz-Marzeny-Podzińskiej oraz swoim, zwracam się do Państwa  z prośbą o pomoc w postaci pieniężnej lub rzeczowej dla mieszkańców Ukrainy.

I Pomocy tej można dokonywać poprzez bezpośrednie wpłaty pieniężne, które można kierować na konta:
          1.     Związku Ukraińców w Polsce – Oddział Szczecin: 20 1090 1492 0000 0001 4312 2731, z dopiskiem „na dzieci” lub „dla rannych”
          2.    konto caritas - nr konta 21102047950000930200045757 –z dopiskiem Ukraina,
          3.    przez nr sms- 72052-z dopiskiem Ukraina

II pomocy można tez dokonać poprzez  dostarczenie potrzebnych artykułów, takich jak: artykuły chemiczne, lekarstwa, apteczki, opatrunki, żywność niepsująca się (konserwy, herbaty, kawy, kasze, makarony, itp.), koce, ręczniki, śpiwory, jednorazowe sztućce, talerze, odzież (w miarę możliwości nowa), artykuły dla małych dzieci i matek.

Wszystkie produkty można składać:
          1.    w siedzibie Caritas,
          2.    w Pyrzycach od wtorku do niedzieli- 8.00-19.00 w magazynie na terenie PPK- Kościuszki 26- będzie szyld- można składać żywność i środki opatrunkowe, materace, koce, środki chemiczne….w miarę możliwości nowe lub prawie nowe.
          3.    W siedzibie OSP w Brzesku, Żabowie, Mielęcinie, Nowielinie, Ryszewku, Stróżewie

Proszę śledzić stronę internetową  i Facebook Gminy Pyrzyce,  gdzie będą zamieszczane aktualne informacje.
          Jednocześnie zwracamy się z prośbą, aby udzielana przez państwa pomoc była przemyślana i rozważna. Prosimy aby pomocy udzielać sprawdzonym i rzetelnym wolontariuszom – zamieszczone w niniejszym ogłoszeniu informacje są sprawdzone i pewne, a pomoc będzie uczciwie rozdysponowana.
          Na stronie i FB Gminy Pyrzyce będą rekomendowane tylko sprawdzone i pewne kanały pomocy Ukrainie.

Wszystkie sprawy dotyczące pomocy można zgłaszać dzwoniąc na nr telefonu 607986986.
          Można też dzwonić na numer stacjonarny Urzędu Gminy Pyrzyce w godzinach pracy Urzędu- tel. 913970320 i kontaktować się z Kazimierzem Jaborowskim (sztab kryzysowy), Michałem  Maduzią (straż miejska), Karoliną Rutkiewicz (urząd stanu cywilnego).

Mile widziani są wolontariusze i ludzie, którzy zechcą przyjąć pod swój dach lub pomogą znaleźć schronienie potrzebującym pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Drodzy  Państwo!
          Nie bądźmy obojętni gdy w sąsiadującym z Polską kraju toczy się regularna wojna,  a przerażone kobiety z dziećmi i osoby starsze uciekają bardzo często bez niczego.

KOMUNIKAT BURMISTRZ PYRZYC

heartheartheartheartheartheartheartheartheartheart