• Uroczystość nadania imienia

GALERIA ZDJĘĆ

Uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II odbyła się 27 kwietnia 2006 r. Zainaugurowano ją w Sanktuarium NMP w Brzesku mszą świętą, którą odprawił biskup Jan Gałecki. Podczas nabożeństwa poświęcono sztandar szkoły. Następnie wszyscy udali się w kierunku szkoły, aby rozpocząć część oficjalną uroczystości.
          Po przemówieniu dyrektor szkoły Małgorzaty Jasion oraz burmistrza Pyrzyc Kazimierza Lipińskiego zaprezentowano przedstawienie literacko-muzyczne, poświęcone postaci Jana Pawła II.

Spośród ogromnej liczby gości, którzy zaszczycili szkołę swoją obecnością, na uwagę zasługują bracia Łukasz i Paweł Golec z zespołu Golec uOrkiestra. Zaśpiewali oni utwór pt. „Leć muzyczko” – napisany specjalnie dla papieża. Piosenka ta stała się hymnem szkoły. Następnie przewodniczący Rady Miejskiej w Pyrzycach – Artur Marcinkiewicz – odczytał akt nadania szkole imienia. Akt ten został odebrany przez dyrektor szkoły i przekazany społeczności uczniowskiej.
          Ważnym momentem było także wręczenie dyrektorowi szkoły przez Komitet Fundacyjny oraz burmistrza Pyrzyc sztandaru jako symbolu najwyższych wartości.
          Uczniowie po przejęciu sztandaru złożyli uroczyste ślubowanie, jako zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków wobec szkoły, Patrona i Ojczyzny.
              Uroczystość zakończono przemówieniami gości, których następnie zaproszono do obejrzenia wystaw, wpisania dedykacji do księgi pamiątkowej oraz poczęstunku.